מלא פרטים לקבל מתנה

טיול בעמק איילון על מלחמה ושלום

"שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון" היא קריאה ידועה של יהושע בן נון במלחמתו מול מלכי כנען. לא רק יהושע והכנענים עברו בעמק איילון. גם יהודה המכבי, גם הצלבנים, הטורקים והבריטים. בדור האחרון התרחשה בעמק מלחמת תש"ח העקובה מדם בין צה"ל לכוחות הירדניים. כולם עברו בתוואי הראשי שעבר בתוך העמק הפורה והרחב שבין השפלה וההר: עמק איילון.

אזור העמק הרווי בדם ומלחמות מזמין אותנו לטייל בו דווקא מתוך אנרגיה של שלום. מהיכן מגיע השלום ולמה בעצם הוא לא כזה קל להשגה? כיצד תופסות הדתות את מושג השלום? ואיך אפשר להביא לעצמנו ולעולם יותר שלום? אנו נבקר באתרי העמק ובנופיו: נסייר בפארק איילון, נמצא את האבנים שנפלו משמיים על מלכי כנען או לחלופין נטייל בתל המקראי החשוב 'תל גזר', נהנה מתצפיות, נבקר בכנסיה קדומה רבת חשיבות ונכיר קהילה נוצרית מיוחדת, נלך במסלול הליכה יפהפה בתוך העמק ונחתום במדיטציית שקט ושלום אל מול נוף מרהיב בכפר לא שגרתי, יהודי-ערבי, "נווה שלום".

 

 

איפה נבקר?

  1. מוזיאון יד לשריון
  2. כנסיית אמאוס
  3. תל גזר או פארק איילון
  4. הכפר נווה שלום

זה הזמן להנות עם שבילים ברוח

טיולים והרצאות ◇ קורסים וסדנאות

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support