מלא פרטים לקבל מתנה

טיול בירושלים העתיקה – בעקבות מריה אמא של ישו

מרים/מריה; אשה ואם, בתולה שהרתה לרוח הקודש והוציאה מרחמה דת חדשה לעולם: בן אלוהים המבשר ישועה לעולם. מרכז האמונה הנוצרית הוא חייו ומותו של ישו המופיע כמשיח.

בכתבי הברית החדשה נוכל למצוא בפרוטרוט את סיפור חייו וצליבתו. לעומת זאת, אין הרחבה על דמותה של אותה אשה ואמא שילדה את המשיח. ההערצה אל מרים והכתרתה כ'אם האלוהים' באה מאוחר יותר כשהנצרות התמסדה והפכה לדת אימפריה רשמית. אז גם נשלמת התמונה וכתבים מספרים את סיפורה. מריה היא הארכיטיפ הנשי המושלם של הנצרות ובעקבותיה ננסה ללכת.

בסיור ננדוד בין מגוון כנסיות ואתרים מתקופות רבות ונתעמק בדמותה האנושית-אלוהית של מרים עפ"י זרמים שונים בנצרות. נראה את מקום לידתה ונספר את סיפור ילדותה. נמשיך להכיר את אופיה ותכונותיה ואף ננסה להתחקות אחר דמותה הפיזית. נבחן את יחסיה עם ישוע בנה וכיצד התמודדה עם אירוע צליבתו. נבקר במקום תרדמתה הנצחית והעלאתה השמיימה. נתבונן בה במישורים רוחניים וגם פסיכולוגיים ונטעם מעט מהחוויה הפנימית האישית דרך מוסיקה ומדיטציה. את התוכן נתבל בהשוואות מהיהדות ומדתות אחרות.

איפה נבקר?

  1. קבר מרים
  2. סנטה אנה
  3. חלקים מויאה דולורוזה
  4. הכנסייה הסורית
  5. קבר דוד
  6. הדורמציון

לעוד טיולים על מריה:

מריה ויוחנן המטביל בעין כרם

משיחיות גאולה וחסד בנצרת

לקורס מקוון חינם אצלך במייל לחצו : מבט אחר על הנצרות

 

מתגובות המטיילים:

"עופר, רציתי להודות לך על סיור מרתק של ״תחנות במסע הזמן״ בעקבות מריה אם ישו. זה היה סיור חוויתי רוחני וצבעוני, ברמה הפיזית והמטאפיזית משולב בשירה, שמכניסה אותך ״לאטמוספרה״ של התקופה, דמויות מרתקות מהעולם הנוצרי וביניהם הנזירה מהכנסייה הסורית, שפצחה בשירה בשפה ״הארמית״ וריגשה את כל הנוכחים באולם, ובכלל לאורך כל הסיור לא היה רגע קט של שעמום, וזה בשל הדינמיקה שהייתה בינך לבין הקבוצה. עופר, אין ספק שהשארת בי ובעוד אנשים בקבוצה ״טעם של עוד״ …"

יישר כח, מירי

זה הזמן להנות עם שבילים ברוח

טיולים והרצאות ◇ קורסים וסדנאות

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support