מלא פרטים לקבל מתנה

טיול בגליל העליון אל ממלכת ישראל הקדומה

מיד לאחר מות המלך שלמה ששלט בממלכה חזקה ומאוחדת התפלגה הממלכה לשתיים: ממלכת יהודה שמוקדה בירושלים בהנהגת רחבעם וממלכת ישראל הצפונית שמוקדיה בדן ובבית אל בראשות ירבעם בן נבט. בין שתי הממלכות שררה מתיחות קשה ועימותים מתמשכים. בסיפור המקראי מוצג ירבעם, כשאר מלכי ממלכת ישראל, כרשע המדיח את ישראל, בודה חגים מליבו ומעוות את הדת הנכונה.

במחקר הביקורתי, ולאחרונה אף בספרות הפופולרית, יש ניסיון להציג את סיפורה של ממלכת ישראל לא דרך השכתוב היהודאי אלא בנאמנות היסטורית מדויקת יותר. ממלכת ישראל התבססה על ערכים ומסורות דתיות שרווחו בישראל מימים ימימה והביעה התנגדות לרפורמות היהודאיות של דוד ושלמה. ממלכת ישראל נודעה בגמישות הדתית שבה, בחשיבה הפלורליסטית ובפתיחות שגילתה כלפי הפאגנים שבאו עימה במגע.

בטיול זה ננסה לקרוא מעט אחרת את סיפורה של הממלכה הצפונית ומנהיגיה. נפגוש במרכז הפולחני המרכזי שהתהווה בדן עם הממצאים המרתקים שנחשפו שם, נכיר את תפיסת עולמה הייחודית לאור מחקרים מרתקים ונפליג לזמן היסטורי רוחני מרתק שנשכח עם הזמן..

איפה נבקר?

  1. מרכז רמת הגולן
  2. תל דן – מסלול טבע+העתיקות

לטיול נוסף בהקשר לממלכת ישראל ראה טיול השומרונים.

זה הזמן להנות עם שבילים ברוח

טיולים והרצאות ◇ קורסים וסדנאות

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support