מלא פרטים לקבל מתנה

טיול בשפלת יהודה אל הדת הכנענית

עוד לפני שמישהו שמע על 'ארץ ישראל' נקרא אזורנו 'ארץ כנען' – ארצם של התושבים המקומיים לפני התנחלות השבטים העבריים. תרבות כנען הייתה עשירה ברוח ובחומר ובני ישראל מצאו עצמם מושפעים ממנה מאוד. מצוות רבות בתורה נכתבו כנגדה, נביאים רבים מחו אך המציאות הייתה חזקה מהכל. אבותינו המשיכו לנהות אחר הבעלים והעשתרות. מדוע נהרו אחרי תרבות כנען? מה כל כך קסם שם? האם ניתן לפגוש בעולם הכנעני בצורה חיובית שאינה מתווכת על ידי התנ"ך?

בטיולנו נעמיק בחוויית העולם של הכנעני הקדום. נכיר את האמונות, הפולחן והמיתוסים שרווחו אז ואף נקיים טקס כנעני עתיק-חדש. נכיר את הכתב והשירה האוגריתית, את מראיהם ואורח חייהם של הכנענים, נתייחס לקשר העמוק שיש לספרות המקרא עם ספרות כנען ולבסוף גם נקדיש זמן לכנעניות החדשה בעולם המודרני שמנסה למצוא שורשים בתרבות העתיקה אם כחלק מזרמים רוחניים-פגאניים ואם כחלק מניסיונות רדיקליים בראשית הציונות להגדיר מחדש את התרבות העברית בארץ.

 איפה נבקר?

  1. כרמי יוסף ותל גזר
  2. במת תל בית שמש
  3. גן הפסלים בבית שמש
  4. נחל האלה
  5. גלריות אומנים בהשראת תרבויות קדומות

זה הזמן להנות עם שבילים ברוח

טיולים והרצאות ◇ קורסים וסדנאות

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support